Az aktivitásméréssel a rendszer képes azonosítani az ivarzó teheneket, valamint azokat, amelyek egészségügyi ellátásra szorulhatnak. Az időben történt észlelésnek számottevő költségcsökkentő hatása van.
A rendszer képes azonosítani azokat a teheneket is, amelyek a megszokottnál kevesebbet mozognak (pl. több időt töltenek fekvéssel). Ez a fajta viselkedés általában egészségi problémára utal (pl. kialakuló sántaság), azaz az állatok egészségügyi ellátásra szorulnak.
A kérődzéssel töltött órák száma különböző viselkedés- és bánásmódok alapján számítható ki. Ez más egészségügyi paraméterekkel kombinálva segít a lehetséges egészségügyi problémák korai észlelésében, és a legmegbízhatóbb figyelmeztető jelzéseket eredményezi.
Nincs szükség arra, hogy az azonosításhoz az állat átsétáljon a fejőházi azonosítóantenna hatósugarán, ami ideális megoldás üszőknél és szárazon álló teheneknél.
Az istálló teljes hosszában és szélességében 15 méterenként jelzőállomások helyezkednek el. Miután megtörtént az istálló feltérképezése és a jelzőállomások kalibrálása, az utóbbiak folyamatosan továbbítják a nyaktag azonosítóját a központi antennának az egyes tehenek helyzetének kiszámításához. Ezzel meghatározható minden tehén helyzete az istállóban tablet, okostelefon vagy PC segítségével. Rengeteg munkaóra takarítható meg azzal, hogy nem kell „vaktában” megkeresni a teheneket. A térkép megosztható az inszeminátorral, az állatorvossal és a munkatársakkal, így könnyedén tudják teljesíteni a saját feladataikat.